Klimatyzacja

Klimatyzacja GOBOX Oddział Rzeszów

W ofercie GOBOX Oddział Rzeszów znajdą Państwo urządzenia klimatyzacyjne dla każdego zastosowania. Jesteśmy regionalnym partnerem takich marek jak:

 • Fujitsu
 • Inventor
 • MDV
 • Samsung
 • Mitsubishi Electric
 • Daikin
 • LG

Zajmujemy się sprzedażą jak i również montażem. Więcej na temat oferty handlowej w zakładce „Katalogi” dostępnej z pulpitu strony głównej oraz po naciśnięciu wyrazu.

Poniżej podział i krótki opis urządzeń klimatyzacyjnych:

Systemy VRF/VRV

To systemy najbardziej rozległe o największej mocy i o możliwości podłączenia największej liczby jednostek wewnętrznych (maksymalnie około 180 jednostek wewnętrznych) w jeden układ. Nie bez znaczenia jest  również możliwość sterowania grupowego (jeden sterownik może sterować kilkudziesięcioma jednostkami wewnętrznymi) oraz zdalnego monitorowania pracy układu (wykorzystanie przeglądarki internetowej oraz stałego dostępu internetowego DSL).

 

Systemy Split/ Multi Split

Należą do jednej grupy, dzieli je jednak jedna zasadnicza różnica. W systemie „Split” do jednej jednostki zewnętrznej możemy podłączyć tylko jedną jednostkę wewnętrzną. Natomiast w układach „Multi Split” do jednej jednostki zewnętrznej  istnieje możliwość podłączenia kilku jednostek wewnętrznych (od 2 do nawet 8 w zależności od producenta). Układy „multi” są  znacznie mniej rozbudowane od wcześniej omawianych VRF/VRV jednak znacznie od nich tańsze i w mniejszych aplikacjach spisują się równie dobrze.

 • Klimatyzacja ścienna

Urządzenie to jest najbardziej popularnym systemem klimatyzacyjnym. Z ekonomicznego punktu widzenia jest to najbardziej korzystny wybór by cieszyć się z komfortu pracy lub mieszkania.

 • Klimatyzacja kasetonowa

Idealnym rozwiązaniem dla pomieszczeń biurowych lub innego rodzaju open space jest jednostka kasetonowa. Poczwórny wyrzut powietrza powoduje równomierne chłodzenie (ogrzewanie) pomieszczenia. Kompaktowa budowa i zunifikowane wymiary pozwalają na bardzo estetyczny montaż w suficie podwieszanym, a zamontowana pompka skroplin bezproblemowo rozwiązuje problem z odprowadzeniem kondensatu (wody).

 • Klimatyzacja kanałowa

Urządzenia kanałowe znajdują zastosowanie dla dużych obiektów (do 1200 m2), a co za tym idzie posiadają znacznie większą wydajność. Wachlarz zastosowań rozpoczyna się na obiektach użyteczności publicznej a kończy na halach przemysłowych. Umieszczając urządzenie w systemie wentylacji uzyskujemy możliwość dostarczania świeżego powietrza, jego obróbki termicznej oraz odzysku ciepła (rekuperacji) w jednym układzie klimatyzacyjnym. Możliwość łatwej zabudowy czyni urządzenie wręcz niewidzialnym dla niewprawnego oka.

 • Klimatyzacja podsufitowa

Jest urządzeniem bardzo zbliżonym do jednostki kasetonowej posiada jednak wentylator o większej mocy i nie rzadko (w zależności od producenta urządzenia) możliwość doprowadzenia świeżego powietrza (z zewnątrz) do klimatyzowanego pomieszczenia. Łatwość w dezynfekcji (czyszczenie wymiennika i filtrów) czyni te urządzenie w niektórych zastosowaniach niezastąpionymi.

Pompy ciepła

Systemy te wykorzystują układ freonowy do ogrzewania budynków lub ciepłej wody użytkowej. Jako tzw „dolne źródło” (ośrodek z którego pobierane jest ciepło) wykorzystuje się powietrze zewnętrzne, a jego odbiornikiem jest jednostka zewnętrzna, niemalże identyczna jak ta wykorzystywana w układach „split”.

Jesteśmy regionalnym partnerem takich producentów powietrznych pomp ciepła jak:

 • Danfoss
 • Fujitsu
 • MDV

SPRZEDAŻ MONTAŻ SERWIS

KLIMATYZACJA RZESZÓW – KLIMATYZATOR RZESZÓW